About Us
www.okotek.com.tr
Email Gönder
  Hakkımızda  

Ökotek Ekolojik Ürünler Hakkında Bilgi

Ökotek Ekolojik Ürünler” kurucusu Nesrin Barlas, yurt dışında yaşadığı seksenli yılların ortalarında insanların ekolojik ürünlere olan ilgilerinin gittikçe arttığını gözlemliyor. Bu konuda eğitim görüyor ve çalışmalarda bulunuyor. Sadece Almanya’da 6000’e yakın ekolojik satış yeri olduğunu düşünürsek bu ilginin boyutu daha iyi anlaşılır. İşte Ökotek Ekolojik Ürünler, Nesrin Barlas’ın doksanlı yılların başında başlattığı çalışmalar sonunda 1994 yılında belli bir misyonu üstlenmek üzere kuruldu: Tüketiciye çevreyi kirletmeyen ve sağlığa zarar vermeyen ürünleri sunmak ve doğallığı gerçek anlamıyla temsil etmek.

Ökotek Ekolojik Ürünler, bu misyon çerçevesinde şu anda, çevre teknolojisi alanında 20 yıllık bir geçmişi olan Ökotek Çevre Teknolojisi ve Kimya Sanayi Limited Şirketi’nin bir alt organizasyonu olarak faaliyette bulunuyor. Merkezi Deposite İş Merkezi İkitelli- İstanbul'dadır.

Ökotek Ekolojik Ürünler, bir yandan bilinçli tüketiciye hizmet sunarken diğer yandan da tüketiciyi bilinçlendirmek için çalışmalarda bulunmaktadır. Ekolojik ürün satışına paralel olarak tüketiciye çevre kirletici maddeler ve çevre kirliliği hakkında ayrıntılı bilgiler verilmektedir.

Ökotek Ekolojik Ürünler paletinde esas olarak LOGOCOS Grubu’nun LOGONA, SANTE, AQUABIO, NEOBIO Ekolojik Kozmetikleri ve FITNE Sağlık Ürünleri, SONETT’in Ekolojik SONETT Temizlik Ürünleri, CORMAN’ın ORGANYC hijyenik ped ve tamponları bulunuyor. Bu ürünler, dünyaca kabul görmüş BDIH, NaTrue, Ecogarantie ekolojik sertifika işaretlerini taşımaktadırlar.

Ekolojik ürünler, ekolojik hammaddelerden üretilmektedir. Bu hammaddeler “kontrol altında biyolojik olarak” yetiştirilmektedirler. Yani bunların yetiştirilmesi sırasında yapay gübre ve tarım ilaçları kullanılmamaktadır. Ekolojik hammaddeler içinde çevre kirletici ve zararlı maddelerin olup olmadığı en duyarlı ölçüm sistemleriyle kontrol edilmektedir. Çeşitli kaynaklardan sağlanan diğer hammaddelerin de aynı şartları sağlaması mutlaka istenmektedir. Ekolojik ürünler ya cam şişelerde ya da geri kazanılabilen diğer ambalajlarda satışa sunulmaktadırlar.

 
Click here for English About Us page

 

© Copyright 2019 Ökotek Ekolojik Ürün Marketleri - Tüm Hakları Saklıdır
Designed by Dreams&Bytes