About Us
www.okotek.com.tr
Email Gönder
  SANTE / SAÇ BOYALARI  

 

DOĞALLIĞI YAŞAYIN

SANTE DOĞAL KOZMETİKLERİ, KONTROL ALTINDAKİ BİYOLOJİK TARIMDAN ELDE EDİLEN BİTKİSEL YAĞLAR VE ÖZLER GİBİ İTİNA İLE SEÇİLMİŞ DOĞAL ETKEN VE AKTİF MADDELERLE ÜRETİLEN ÇOK ÖZEL BAKIM ÜRÜNLERİNİ KAPSAMAKTADIR. DUYUMSAL, DOĞAL, SADE.

SANTE % 100 BİTKİSEL SAÇ BOYALARI
DOĞAL PARLAKLIK, HACİM VE DOĞAL BAKIM

SANTE Bitkisel Saç Boyaları ile dokuz renk nüansı elde edebiliyorsunuz. Bitkisel saç boyalarımızı birbiriyle karıştırarak harika renklere ulaşabilirsiniz.

• Uzun süre kalıcı, size özgün ışıltılar oluşturan renkler
• Hacim artışı ve daha iyi bir bakım
• Saf bitkisel
• Son derece koruyucu
• Peroksid, amonyak ve diğer kimyasalları içermez
• Sentetik boya, koku ve sentetik koruyucu maddelerini içermez
• Kontrol edilen doğal kozmetik (BDIH-Kriterlerine göre)


KULLANIM

1. Eğer saç şekillendirici veya saçta film oluşturucu ürünler kullanılmamışsa SANTE Bitkisel Saç Boyaları kuru ve yağsız saç üzerine sürülebilir. Aksi takdirde saç önceden bir SANTE şampuanı ile yıkanmalıdır. Saçın bitkisel saç boyaları ile boyanmaya en iyi şekilde hazırlanması için SANTE Kil Tozlu Şampuan ile yıkanması tavsiye edilir. Bu şampuandaki beyaz kil saçı bakım ve şekillendirici ürün kalıntılarından temizler ve bitkisel saç boyalarının saça çok daha iyi tutunmasını sağlar. Nemli saça masaj yaparak yedirin, iyice durulayın ve bir havlu ile ovun.
2. SANTE Bitkisel Saç boyasını sıcaklığa dayanıklı bir kaba koyun. Yaklaşık 300 mL kaynar su ekleyip krem şeklinde hamur haline gelinceye kadar karıştırın. Su yerine sıcak siyah çay veya kırmızı şarap kullanılırsa daha yüksek bir renk yoğunluğu elde edilir.
3. Omuzunuza bir havlu koyarak giyeceklerinizin kirlenmesini önleyiniz. Ekteki eldivenleri takınız.
4. Karışımın soğumasını bekleyiniz. Bitkisel Saç Boyasını saçınıza tutam tutam eşit şekilde sürünüz. Gerekiyorsa ciltteki boya kalıntılarını siliniz. Saç diplerindeki cildin boyanmamasına mümkün olduğunca dikkat ediniz. Bu amaçla SANTE Yabani İğde ve Gingko Özlü Nemlendirici gibi bir yağlı krem kullanın ve üzerine pamuk bantlar koyunuz.
5. Saçınızı ekteki ısı koruyucu bone ile kapatınız ve üstüne de bir havlu sarınız. Isı (saç kurutma makinesi veya güneş) boyama sonucunu yoğunlaştırır.
6. Etki süresi 15 dakika ile 2 saat arasındadır. Kural olarak : Kişisel saç renginiz ne kadar koyu ise etki süresi de o kadar uzun olmalıdır. Uzun etki süreleri boyama sonuçlarının daha yoğun olmasını sağlar.
7. Saçınızı iyice durulayınız ve bitkisel boya kalıntılarını uzaklaştırmak için tekrar yıkayınız. Bir şampuan yerine SANTE Parlaklık Veren Saç Durulama Ürünü (SANTE Haarspülung Brilliant Care ) tavsiye edilir. Böylelikle saçta ek bir parlaklık elde edilir ve boyanın kalıcılığı artırılır.
Not : Muhtemel cilt boyamaları kısa sürede kendi kendine yok olur, ama istenirse biraz limon suyu ve bitkisel yağ ile de uzaklaştırılabilir.
8. Saçınızı alıştığınız şekilde kurutunuz ve şekil veriniz.


BİLİNMESİNDE YARAR VAR :

1. Deneme Boyaması : SANTE Bitkisel Saç Boyalarının doğal boyama etkisi kişisel saç renginizle birleşerek özgün bir sonuç oluşturur. Boyama sonucunu önceden bilebilmek için bir tutam saç ile deneme boyaması yapılması son derece önemlidir. Esas olarak saçın açık renkte olduğu veya beyazların en çok bulunduğu bölgelerdeki tutamlar ile deneme yapılması tavsiye edilir.
2. SANTE Bitkisel Saç Boyaları ile yapılan boyama uzun zaman kalıcıdır. Yıkama ile giden tonlamalar oluşmaz.
3. Saf doğal SANTE Bitkisel Saç Boyaları saçın doğal yapısına zarar vermez. Bu nedenle saç rengini açıcı etki oluşturamazlar.
4. Hazrlamış olduğunuz boyadan artan kısmı saklamayınız.
5. SANTE Bitkisel Saç Boyaları kaşları, kirpikleri ve vücudun diğer kısımlarını boyamaya uygun değildir.TUTAM TUTAM DOĞAL MODA

Kırmızı nüanslar, açık sarı saçlarda mercan rengi etkileri meydana getirirler. Orta sarışından kumral saçlara kadar ise rubin kırmızısı ışıltılar oluşturur. Açık kahverengi saçlar koyu mahagoni vurgulara oturur. Saçınızı hiç bronz ya da mahagoni kırmızısına boyadınız mı ? Siyah SANTE Bitkisel Saç Boyası ile büyülü pırıltılara sahip siyah-kahverengi renk reflekslerini gerçekleştirebilirsiniz.
Kullanım : Tek tek saç tutamlarını bir tarak kullanarak ayırınız. Hazırlanmış saç boyasını tarif edildiği gibi sürünüz ve saç tutamlarını aluminyum folyoya sarınız . Boyayı etki ettiriniz ve daha sonra saçınızı iyice durulayınız.

KULLANIM İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR :
Saç boyaları sadece sağlam cilt durumunda kullanılmalıdırlar. Boyayı hazırlama sırasında karıştırırken oluşabilecek tozların nefes alınmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde hassas kişilerde allerjik belirtilerle karşılaşılabilir.

PERMA : Permalı saç söz konusu olduğunda SANTE Bitkisel Saç Boyaları perma işleminden sonra kullanılmalıdır. Böylelikle hem boya etkisi tam olarak yayılmış hem de perma sırasında yıpranan saçların bakımı da yapılmış olur.

KİMYASAL SAÇ BOYALARI : Kimyasal boyanmış saçlar da SANTE Bitkisel Saç Boyaları ile boyanabilir. Bu sayede üstelik kimyasal boyanmış saçın yapısı güçlendirilmiş de olur. İlk 3-5 kullanımda sadece saç köklerinin boyanması tavsiye edilir (yıkayarak temizleme sırasında bitkisel saç boyası yavaş yavaş saçın uzun kısımlarında kimyasal boyanın yıprattığı yerlere yerleşir). ÖNEMLİ : Bitkisel boya ile boyadığınız saçınızı kimyasal son işlemlere sokmak istediğinizde istenmeyen boyama sonuçları ile karşılaşabilirsiniz ! Bitkisel ve kimyasal boyamaların arası en az 5-10 saç yıkama, başka bir ifade ile yaklaşık en az 14 gün olmalıdır.

BEYAZLANMIŞ SAÇLAR : SANTE Bitkisel Saç Boyaları beyazlanmış saçların boyanması için kullanılabilir. Buradaki tek istisna siyah nüansıdır. Bu , beyaz saç için yalnızca diğer nüanslarla karışım halinde kullanılabilir. Beyaz saçlar boyamadan sonra da ağarmamış saçlara göre daha açık renkte kalabilirler. Bu, ne kadar çok ağarmış saç varsa boyama sonucunun da o kadar açık renk olması anlamına gelmektedir.

BOYANMIŞ SAÇLARINIZ İLE İŞLEM : Boyalamalar arasındaki yıkamalarınız için SANTE Colorschaum Farbglanz Shampoos (SANTE Boyalı Saçlar İçin Renksiz Şampuan) şampuanı tavsiye ediyoruz. Renk veren maddelerle, yumuşak yıkama etken maddeleriyle ve seçilmiş bakım maddeleriyle geliştirilmiş etkili kombinasyonu son derece doğal ipeksi parlaklıkta, bakımlı bir saç sağlar ve bitkisel saç boyalarının anlamlı renk parlaklığının süresini uzatır.

KARIŞIMLAR : SANTE Bitkisel Saç Boyaları birbiriyle karıştırılarak kullanılabilirler. Kırmızı ve kahverengi renk spektrumlarında harika renk çeşitleri elde edebilirsiniz. SANTE Bitkisel Saç Boyası Siyah ile kestane kahverengi, fındık kabuğu, bronz, terra ve mahagoni renklerini koyulaştırabilirsiniz. İlk boyama sırasında siyahın miktarı yaklaşık % 10 kadar olmalıdır. Daha sonraki boyamalarda isteğe bağlı olarak siyah miktarı % 40 a kadar çıkarılabilir.

SANTE Bitkisel saç Boyaları aşağıdaki karışımlardan ibarettir: Buğday proteini, alginat, kına, sinameki, ceviz kabukları, ratanya kökleri, indigo, kahve, pancar ve ravend . Her renk için içerik maddelerinin karışımı ve ağırlık yüzdeleri değişir.

BDIH Sertifikalı Organik ve Doğal Sante Ürünleri:

  • BDIH (Kontrol edilmiş organik ve doğal kozmetik) Şartlarına göre üretilmiştir.
  • Sentetik koku, renk ve konserve edici madde içermez.
  • Parafin ve diğer petrol kökenli maddeler içermez.
  • Ölü hayvanlardan elde edilen doku özleri ya da hammaddeleri içermez.
  • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
© Copyright 2019 Ökotek Ekolojik Ürün Marketleri - Tüm Hakları Saklıdır
Designed by Dreams&Bytes